TRABZON SANATEVİ - Anasayfa


 

 

TRABZON SANATEVİ 11. ULUSLARARASI SANAT GÜNLERİ

17-20 EKİM 2019 TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAKTIR.

 

Farklı sanat disiplinlerinden derneklerin bir araya gelerek oluşturduğu Trabzon Sanatevi, 17-20 Ekim 2019 tarihleri arasında 11.Uluslararası Sanat Günleri’ni gerçekleştirecektir. Trabzon Sanatevi bu yıl düzenleyeceği “11. Uluslararası Sanat Günleri” etkinliklerinde kent içinden, kent dışından ve başta komşu ülkeler olmak üzere yurtdışından gelecek konuk sanatçılarla, Trabzon’un sanatsever kamuoyunu yeniden buluşturacaktır. Sanatın tüm disiplinlerini kapsayan ve geleneksel hale getirilen “Uluslar arası Sanat Günleri” etkinliklerinin Trabzon’umuzun vazgeçilmezlerinden olduğu bilinciyle 11. Sanat Günleri programını hazırlamaktadır. Bu kapsamda;

Sahne sanatları;


Sinema alanında; Yönetmen, senarist ve oyuncuların katılımı ile uzun ve kısa metraj film, belgesel gösterimleri yapılacaktır.

Tiyatro alanında; Tiyatro sanatının konuşulacağı ve tiyatromuzun usta oyuncularının katılacağı programlar yapılacaktır.

Müzik alanında; Üye derneklerimizin etkinliklerinin yanı sıra, konuk müzisyenlerin dinleti, solo, koro programları gibi etkinliklere yer verilecektir.Görsel sanatlar;


Trabzon Sanatevi üye derneklerinin resim, karikatür, fotoğraf, heykel sergileri açılabileceği gibi bu alanda emek veren yabancı konuk sanatçılarımızın da sergileri açılabilecektir.Yazım Sanatları;


Roman, öykü, şiir alanında çalışmalarını sürdüren ve eserleri çok okunan sanatçılarımızın katılacakları söyleşi ve imza günü programları yapılacaktır. Söyleşi, panel, imza günü ve atölye çalışmaları;


Sahne sanatları, görsel sanatlar ve yazım sanatı alanlarında çalışmalarını sürdüren sanatçılarımız ile etkinlikler süresince söyleşi, yayınlanmış eseri olanlar için imza günleri yapılacaktır. Konuklarımızın programlarının uygun olması halinde atölye çalışmaları düzenlenecektir. Ayrıca; Temelde kültür ve sanat olmak üzere panel programları yapılacaktır.

11. Uluslararası Sanat Günleri ile ilgili gelişmeleri www.trabzonsanatevi.org adresinden takip edilebilecektir. Sanat günlerinin son altı yılına baktığımızda ülkemizin ve ülkemizi yurt dışında tanıtan birçok ödüllü sanatçının Trabzon’a geldiği ve sanatseverlerle buluştuğunu görmekteyiz. Örneklemek gerekirse;


5. Sanat Günlerine Katılım; Gazeteci Doğan Hızlan, Yazar-Şair Cevat Çapan, Yönetmen Zeki Demirkubuz, Şair Şükrü Erbaş, Senarist Cihan Sağlam, Yazar Doğu Yücel, Yazar Haydar Ergülen, Oyuncu Sevinç Erbulak, Yazar Latife Tekin, Görüntü Yönetmeni Andreas Sinanos (Yunanistan), Kapanış Konseri Beyaz Saçlılar Orkestrası...


6. Sanat Günlerinde; Film Yönetmeni Serkan Açar, sinema oyuncusu Sabriye Kara, sinema oyuncusu Seymen Aydın, Sinema ve Tiyatro oyuncusu Ercan Kesal, Yazar Senarist Neslihan Önderoğlu, Şair Şeref Bilsel, Yazar Sevinç Çokum, Yazar Nermin Bezmen, Şair Ataol Behramoğlu, Kapanış Konseri Türk Halk Müziği Sanatçısı Sabahat Akkiraz… (Rusya, İran, Gürcistan sanatçı katılımı)


7. Sanat Günlerinde; Film yönetmeni Derviş Zaim, film yönetmeni Adem Kılıç, film yönetmeni Engin Ayça, film yönetmeni Muhammet Çakıral, oyuncu Çetin Altay, oyuncu Aslıhan Güner, Oyuncu Gülsen Tuncer, siyaset adamı-yazar Yılmaz Karakoyunlu, Yazar Orhan Karaveli, Yazar Feyza Hepçilingirler, Yazar Enver Ercan, UNİMA Uluslararası Kukla ve Gölge Oyunları Birliği’nin atölye ve gösterileri, Kapanış Konseri Hakan Aysev’li “3 Tenor” Müzik Grubu… (Rusya, İran, Gürcistan sanatçı katılımı)

 

8. Sanat Günlerinde; Yazar-Sinema Eleştirmeni Atilla DorsayYazar-Şair Nihat Behram, Müzisyen Haluk Çetin, Sanat Eleştirmeni Vecdi Sayar, Sinema Oyuncusu_yönetmen Berhan Şimşek, Yönetmen Cem Tabak, Sinema Oyuncusu Fulya Zenginer, Sinema Oyuncusu Hüseyin Avni Danyal, Kapanış Konseri Elnara Abdullayeva (Azerbaycan)… (Rusya, İran, Gürcistan sanatçı katılımı)


9. Sanat Günlerinde; Yazar-Şair Cezmi Ersöz, Yazar Buket Uzuner, Şair Taner Cindoruk, Yönetmen Onur Ünlü, Yönetmen Erhan Tuncer, Oyuncu Gün Koper, Oyuncu Bennu Yıldırımlar, Açılışta; Tasarımcı Liliya Gorbatsevich Keçe El sanatları defilesi (Rusya), Halk Dansları, opera ve Halk Müziği programları ve Kutaisi Müzesi Osmanlı Belgeleri Sergisi (Gürcistan), Ulusal Kimlik ve sinema söyleşisi (İran), Kapanış konseri Babazula…


10. Sanat Günlerinde; Fotoğraf sanatçısı Tuğba Kırallı, Viyola Sanatçısı Barış Kerem Bahar, Oyuncu Sinan Tuzcu, Oyuncu Levent Ülgen, Şair Sezai Sarıoğlu, Yazar Müge İplikçi, yazar Esin Üçüncüoğlu, Rusya (piyano sanatçısı), İran (minyatür sanatçısı), Gürcistan (halk dansları), Afganistan (film yönetmeni) kapanış Konseri keman sanatçısı Çihat Aşkın ve piyano sanatçısı Orçun Orçunsel… 

 


Siz, siz olun 17-20 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılacak ve çok önemli sanatçıların katılacağı 11. Uluslararası Sanat Günlerinde Trabzon’dan ayrılmayın.


 

ULUSLARARASI SANAT GÜNLERİ ÖZEL ŞARTLARI

 

1.  Sanat Günleri tüm sanatçılara, sanat gruplarına ve sanat derneklerine açıktır.

 

2. Sanat Günlerinde katılmak isteyen (davetliler hariç) sanatçı, sanat grupları ve sanat derneklerinin yapacakları etkinliklerin program gün ve saati Trabzon Sanatevi tarafından belirlenecektir.

 

3. Trabzon Sanatevi sanat günlerine davet edeceği konukların kendi özel programlarını dikkate alarak programlama yapacaktır. İmza günü yapmak isteyen sanatçıların basılı eserleri kendi önerileri dikkate alınarak ilgili yayınevlerinden Trabzon Sanatevi tarafından temin edilecektir.

 

4. Etkinliklere katılacak sanatçılar, sanat grupları ve sanat dernekleri “Trabzon Sanatevi” ve “Sanat Günleri” logosunu kullanma koşuluyla isterlerse davetiye ve afiş bastırabilirler. 

 

5. Etkinliklere katılım sağlayacak sanatçılar, sanat grupları ve sanat dernekleri farklı konularda olmak üzere birden fazla etkinlik için müracaatta bulunabilirler. 11.Uluslararası Sanat Günlerinde yer almak isteyen sanatçı/sanat kurumları 20 AĞUSTOS 2019 tarihine kadar (trabzonsanatevi@gmail.com) e-posta adresi, site iletişim kutusu ve (0462) 600 64 44 nolu faks üzerinde ön başvurularını yapmaları gerekmektedir. 


6. Trabzon Sanatevi'nin davet edeceği katılımcılar dışında başvuru yapacak olanlar; program kitapçığı, afiş ve benzeri görsel ve sunumlarda kullanılmak üzere yüksek çözünürlükte (.jpg fotmatında) kişisel ya da grup gibi sanatsal fotoğraflarını, varsa kullanıma uygun afişlerini, kısa biyografi yada kurumsal tanıtımlarının (word formatında) yeraldığı bilgi dosyalarını ekleyerek internet üzerinden sanatevinin iletişim adreslerine göndermeleri gerekmektedir.    

 

7. Sanat günlerinde açılacak sergilerde gün ve sergileme yerleri Trabzon Sanatevi tarafından programlanacaktır.

 

8. Trabzon Sanatevi tarafından davet edilerek sanat günleri programında yer alan sanatçı/sanat grupları/sanat derneklerinin konaklama ve yol masrafları Trabzon Sanatevi tarafından karşılanacaktır.

 

9. Kargolarda doğabilecek aksama ve hasarlardan sanatevi sorumlu olmayacaktır. 


10. Sanat Günleri Programında yer alacak etkinlikler sanatevi yürütme kurulunun yetkilendirdiği etkinlik komitesi tarafından düzenlenecektir.

 

11.  Sanat Günlerine katılmak için başvuruda bulunan sanatçı/sanat grupları/sanat dernekleri panel, konser, tiyatro gibi etkinlikler için e-posta yoluyla salon hakkında teknik bilgiyi yazılı olarak istemeleri ve kendileriyle ilgili teknik bilgiyi Trabzon Sanatevi’ne bildirmeleri gerekmektedir. Teknik konularda e-posta yoluyla Trabzon Sanatevi’ni bilgilendirmeleri gerekmektedir.

 

12. Sanat günlerinin her türlü tanıtımından Trabzon Sanatevi sorumludur. Sanat ünlerinde yapılan programların, her türlü yayın ve telif hakkı Trabzon Sanatevi Derneğine aittir.


....................................................................................................................................................................................

 
 

11. ULUSLARARASI SANAT GÜNLERİ ZİYARETLERİMİZ DEVAM EDİYOR

 

 

 

Trabzon Sanatevi yönetim ve yürütme kurulu üyeleri olarak 17-20 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılacak olan 11. Uluslararası Sanat Günleri kapsamında valimiz sayın İsmail Ustaoğlu'nu makamında ziyaret ettik. Sanat Günleriyle ilgili bilgi paylaşımında bulunduk. Gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı sayın valimize teşekkür ediyoruz. Ziyarette Kültür ve Turizm Müdürümüz sayın Ali Ayvazoğlu da bizlere destek oldu.

 

 

 

 

 

 

 

Trabzon Sanatevi yönetim ve yürütme kurulu üyeleri olarak 17-20 Ekim 2019 tarihlerinde yapılacak olan 11. Uluslararası Sanat Günleri kapsamında Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Murat Zorluoğlu'nu makamında ziyaret ettik. Kendisine sanat günleri proje dosyamızı takdim ettik. Sanat Günleriyle ilgili bilgi paylaşımında bulunduk, destek ve katkılarını istedik. Gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı sayın başkanımıza teşekkür ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

11. Ulsulararası Sanat Günleri kapsamında Ortahisar Belediye Başkanımız Av. Ahmet Metin Genç makamında ziyaret edildi. Seçildiği günden bu güne sanat günlerine ve Trabzon Sanatevi'ne maddi, manevi ve lojistik desteğini aksatmadan sürdüren başkan Genç, 11. Uluslararası Sanat Günleri'ne de söz verdikleri gibi sahip çıkmaya, destek olmaya devam edeceklerini söylüyor. Kendisine proje dosyamızı takdim ederek etkinlikler üzerine bilgi alış verişinde bulunduk. Trabzon Sanatevi mekanının restorasyona alınması nedeniyle 11. Uluslararsı Sanat Günlerinin Hüseyin Kazaz Kültür Merkezinde yapılmasına ve merkezin tümüyle Trabzon Sanatevine tahsis edilmesine imkan sağlayan başkanımıza teşekkür ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

Trabzon Sanatevi yönetim ve yürütme kurulu üyeleri olarak 17-20 Ekim 2019 tarihlerinde yapılacak olan 11. Uluslararası Sanat Günleri kapsamında Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız sayın Suat Hacısalihoğlu'nu ve yönetim kurulu üyelerini makamında ziyaret ettik. Sanat Günleriyle ilgili bilgi paylaşımında bulunduk. Gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı sayın başkanımıza teşekkür ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

Trabzon Sanatevi olarak geleneksel hale getirdiğimiz sanat günleri bu yıl 17-20 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Bu kapsamda Trabzon'da konsoloslukları bulunan ülkelerle görüşmelerimiz sürmektedir. İlk ziyaretimizi Rusya Trabzon Başkonsolosluğuna, Rusya Federasyonunun milli bayramı nedeniyle verdiği resepsiyona katılarak gerçekleştirdik. Bu resepsiyonda, 10. Uluslararası Sanat Günlerine verdikleri destekten ötürü plaket törenine katılamayan Rusya Federasyonu Trabzon Başkonsolosu sayın Valery Tikhonov'a  plaketini de takdim etme fırsatı bulduk. İkinci ziyaretimizde, 11. Uluslararasın Sanat Günleri'ni ayrıntılı bir şekilde konuşarak proje dosyamızı takdim ettik.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir başka ziyaretimiz; 2018 Yılında Trabzonda açılan yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosluğuna oldu. Kendisini makamında ziyaret ederek, 11. Uluslararası Sanat Günlerine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin de katılarak destek vermesini ve sanatçı göndermesini talep ettik. Başkonsolos sayın Zalihe Erden hanımefendi konuyla ilgilenerek bu birlikteliğin daha da güçlenmesi için gerekeni yapacağını belirtti.

 


 

 

 

  

....................................................................................................................................................................................


 

TRABZON SANATEVİ'NİN DEĞERLİ DOSTLARI...


2007 yılından bu güne aralıksız olarak kültürel ve sanatsal faaliyetlerin yürütülmekte olduğu Trabzon Sanatevi, fiziki şartları kötüleşen ana binanın restorasyona alınmasıyla ilgili çalışmaların başlatılması nedeniyle 12 KASIM 2018 tarihinden itibaren yaklaşık bir yıl süreyle kapalı olacaktır.
 
Trabzon Sanatevi; yerleşkede yapılmakta olan kültür ve sanat etkinliklerine restorasyon bitinceye kadar geçici olarak ara vermiştir. Ana bina dahil tüm bahçe iş sağlığı ve iş güvenliği yasası gereği kapalı olacaktır.
 
Trabzon Sanatevi; Kültür ve sanat etkinliklerine bir program dahilinde kentimizdeki salonlardan faydalanmak suretiyle imkanlar ölçüsünde devam edecektir.
 
Trabzon Sanatevi; idari ve bürokratik işleri Mizah Sanatı Derneği'nin Kunduracılar Caddesi Neşe Sokak. No:1 Kat:2 Ortahisar adresindeki ofisinden sürdürmeye devam edecektir. Restorasyon süresince; yapacağımız kültürel ve sanatsal etkinlikleri facebook sayfamızdan ve wep sayfamızdan (www.trabzonsanatevi.org) duyurmaya devam edeceğiz.
 
Restorasyon sonrası, daha güzel bir mekanda sizlere daha iyi ortam sağlamak ve daha etkin sanatsal faaliyetlerde buluşmak dileğiyle saygılar sunuyoruz.


TRABZON SANATEVİ
YÖNETİM VE YÜRÜTME KURULU

 

BU GÜZEL MEKANDA...


KENTİN İÇERİSİNDE SOLUK ALABİLECEĞİMİZ VE YAŞAM ALANI BULABİLABİLECEĞİMİZ, BÖYLECE SANATI YEŞERTMEYE DEVAM EDEBİLECEĞİMİZ...


KENTİMİZİN SANATÇILARINI, SANATSEVERLERİNİ, KÜLTÜR VE SANAT DÜŞKÜNÜ DOSTLARLA, SİYASET İNSANLARIYLA, BÜROKRATLARIYLA BULUŞTURMAYA DEVAM EDEBİLECEĞİMİZ, SANATI SEYİR VE SOHBET ORTAMINA TAŞIYABİLECEĞİMİZ...


TRABZON'DA FARKINDALIK YARATAN, KENTİMİZE DEĞER KATAN, KÜLTÜR VE SANAT BULUŞMALARIYLA KENTİN TANITIMINA KATKI SAĞLAYABİLECEĞİMİZ, BÜROKRATINDAN SİYASİLERİNE VE BAHÇESİNDE OTURANLARINA KADAR HER KESİMDEN İNSANIMIZIN SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDEBİLECEĞİ GÜNLERDE YENİDEN BULUŞMAK DİLEĞİYLE...
Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta