TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
EKİM 2017 | 9.ULUSLARARASI SANAT GÜNLERİ... 3 GÜN

 

Gün Abdulkadir Atalay'ın tek kişilik performansı meddah gösterisiyle başladı. "Hikaye-i Osman Hamdi Bey ve Komagene Krallığı" adlı meddah gösterisi geleneksel Türk tiyatrosunda orta oyunu olarak bilinen şekliyle izleyenlerin ilgisini çekti.


9. Uluslararası Sanat Günleri’nde Şair-Oyuncu Taner Cindoruk’un “Şiir Saati” başlıklı programı şiir düşkünlerini ve hayranlarını salona topladı. Diksiyonu ve özenli ses tonlamalarıyla okuduğu şiirlerinde sevenlerinin büyük beğenisini aldı. Şiir dinletisi sonrasında gerçekleştirdiği söyleşi ve söyleşi sonrasındaki düzenlenen imza günüyle programını tamamladı.
 


Güne damgasını vuran Türk Sinemasının ödüllü yönetmeni Onur Ünlü oldu. Yönetmen Onur Ünlü sinema anlayışını ve yapmak istediklerini uzun uzun anlattı. Sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği söyleşide doğal duruşu, samimi cevapları, yaptığı işlerdeki samimi itirafları, mizahi kişiliği söyleşinin çok renkli geçmesine sağladı. Sevenleriyle soru cevap şeklinde uzun uzun diyaloglar kurarak programını tamamladı.
 


İran Tebriz’den sanat günlerine katılım sağlayan Ayna Tiyatrosu “Atebek Parkinin Tirajedisi” oyunuyla Trabzonlu tiyatroseverlerle buluştu. İran tarihinde önemli yeri olan Sattarhan’ın son dönemlerini anlatan oyun dekor, kostüm, ışık ve oyun kurgusuyla büyük beğeni topladı.Etiketler:
Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta