TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
TEMMUZ-AĞUSTOS-EYLÜL-EKİM 2019 | ETKİNLİK VE ZİYARETLERİMİZ

 

 

 

11. ULUSLARARASI SANAT GÜNLERİ ZİYARETLERİMİZ DEVAM EDİYOR

 

 

Trabzon Sanatevi yönetim ve yürütme kurulu üyeleri olarak 17-20 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılacak olan 11. Uluslararası Sanat Günleri kapsamında valimiz sayın İsmail Ustaoğlu'nu makamında ziyaret ettik. Sanat Günleriyle ilgili bilgi paylaşımında bulunduk. Gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı sayın valimize teşekkür ediyoruz. Ziyarette Kültür ve Turizm Müdürümüz sayın Ali Ayvazoğlu da bizlere destek oldu.

 

 

 

 

 

 

Trabzon Sanatevi yönetim ve yürütme kurulu üyeleri olarak 17-20 Ekim 2019 tarihlerinde yapılacak olan 11. Uluslararası Sanat Günleri kapsamında Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Murat Zorluoğlu'nu makamında ziyaret ettik. Kendisine sanat günleri proje dosyamızı takdim ettik. Sanat Günleriyle ilgili bilgi paylaşımında bulunduk, destek ve katkılarını istedik. Gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı sayın başkanımıza teşekkür ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

11. Ulsulararası Sanat Günleri kapsamında Ortahisar Belediye Başkanımız Av. Ahmet Metin Genç makamında ziyaret edildi. Seçildiği günden bu güne sanat günlerine ve Trabzon Sanatevi'ne maddi, manevi ve lojistik desteğini aksatmadan sürdüren başkan Genç, 11. Uluslararası Sanat Günleri'ne de söz verdikleri gibi sahip çıkmaya, destek olmaya devam edeceklerini söylüyor. Kendisine proje dosyamızı takdim ederek etkinlikler üzerine bilgi alış verişinde bulunduk. Trabzon Sanatevi mekanının restorasyona alınması nedeniyle 11. Uluslararsı Sanat Günlerinin Hüseyin Kazaz Kültür Merkezinde yapılmasına ve merkezin tümüyle Trabzon Sanatevine tahsis edilmesine imkan sağlayan başkanımıza teşekkür ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

Trabzon Sanatevi yönetim ve yürütme kurulu üyeleri olarak 17-20 Ekim 2019 tarihlerinde yapılacak olan 11. Uluslararası Sanat Günleri kapsamında Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız sayın Suat Hacısalihoğlu'nu ve yönetim kurulu üyelerini makamında ziyaret ettik. Sanat Günleriyle ilgili bilgi paylaşımında bulunduk. Gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı sayın başkanımıza teşekkür ediyoruz.
 

 

 

Trabzon Sanatevi olarak geleneksel hale getirdiğimiz sanat günleri bu yıl 17-20 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Bu kapsamda Trabzon'da konsoloslukları bulunan ülkelerle görüşmelerimiz sürmektedir. İlk ziyareimizi Rusya Trabzon Başkonsolosluğuna, Rusya Federasyonunun milli bayramı nedeniyle verdiği resepsiyona katılarak gerçekleştirdik. Bu resepsiyonda 10. Uluslararası Sanat Günlerine verdikleri destekten ötürü plaket törenine katılamayan Rusya Federasyonu Trabzon Başkonsolosu sayın Valery Tikhonov'a  plaketini de takdim etme fırsatı bulduk. İkinci ziyaretimizde, 11. Uluslararasın Sanat Günleri'ni ayrıntılı bir şekilde konuşarak proje dosyamızı takdim ettik.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir başka ziyaretimiz; 2018 Yılında Trabzonda açılan yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosluğuna oldu. Kendisini makamında ziyaret ederek 11. Uluslararası Sanat Günlerine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin de katılarak destek vermesini ve sanatçı göndermesini talep ettik. Başkonsolos sayın Zalihe Erden hanımefendi konuyla ilgilenerek bu birlikteliğin daha da güçlenmesi için gerekeni yapacağını belirtti.

 


 

 

 

 

 

Trabzon Sanatevi yönetim ve yürütme kurulu üyeleri göreve yeni atanan İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Hossein Saberi'yi makamında ziyaret etti. Ziyarette, Trabzon Sanatevi tarafından organize edilen ve 17-20 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılacak olan 11. Uluslararası Sanat Günlerine ilişkin bilgi paylaşımında bulunuldu. İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosluğu olarak sanat günlerine destek verildiği belirtildi. Göreve yeni atanan sayın Seberi de aynı desteğin devam edeceğini söyledi. Samimi ve olumlu bir görüşme gerçekleşti. Sayın başkonsolosa teşekkür ediyoruz. Trabzon Sanatevi yönetim ve yürütme kurulu üyeleri olarak 17-20 Ekim 2019 tarihlerinde yapılacak olan 11. Uluslararası Sanat Günleri kapsamında kısa adı TSİAD olan Trabzonlu Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Sırrı Furkan EREN ve yönetim kurulu üyelerini makamında ziyaret ettik. Kendisine sanat günleri proje dosyamızı takdim ettik. Sanat Günleriyle ilgili bilgi paylaşımında bulunduk, destek ve katkılarını istedik. Gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı sayın başkanımıza teşekkür ediyoruz................................................................................................................................................................... 

MUHİBBİ EDEBİYAT MÜZESİ ŞİİR DİNLETİSİ ETKİNLİĞİ

 

 

Trabzon'da kurulumu gerçekleştirilen edebiyat müzesine, Trabzon doğumlu olup Trabzon'da eğitim gören Osmanlı padişahlarından Kanuni Sultan Süleyman'ın şiirdeki divanı adıyla bilinen "Muhibbi" adı verilmiştir. Muhibbi Edebiyat Müzesi adına ilki gerçekleştirilen şiir dinletisi 20 Temmuz 2019 tarihinde saat 19.00'da Ortahisar'da edebiyat müzesi önündeki Kanuni Parkında gerçekleştirilecektir.

 

 

 

 

 

 

Trabzon Sanatevi olarak destek verdiğimiz şiir dinletisine; Trabzon Sanatevi derneklerinden Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği, Karadeniz Yazarlar Birliği Derneği, Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi katılmak suretiyle dernek üyeleri şairler şiirlerini okuyacaktır. Bu etkinliğe tüm sanatseverler davetidir.


 

Etiketler:
Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta