TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
EYLÜL 2019 | 11. ULUSLARARASI SANAT GÜNLERİNE ÖNEMLİ İSİMLER GELİYOR

 

11. ULUSLARARASI SANAT GÜNLERİNDE

ÖNEMLİ İSİMLERLE BİRLİKTE OLACAĞIZ

 

11. Uluslararası Sanat Günleri, 17-20 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılacak etkinliklerde el sanatları standları, fotoğraf ve resim sergileri, dinleti, söyleşi, panel, imza günleri gibi birçok etkinliğin yanı sıra tiyatro, sinema ve dizi oyuncularından son dönem “İstanbullu Gelin “ dizisinin bıçkın delikanlısı “Garip bey” rolüyle bilinen Devlet Tiyatroları Eski Genel Müdürü tiyatro sanatçısı Tamer Levent, Karadenizli tiplemesiyle birçok projede yer alan Tiyatro ve Sinema Oyuncusu Ruhi Sarı, Dilek Güven, şairlerimizden Yaşar Miraç, Hilmi Yavuz, Gonca Özmen, öykü ve roman yazarları Kemal Varol, Faruk Duman’ın söyleşi ve imza günleri olacaktır.







Konserlerde piyano resitaliyle Rusya’dan soprano Irina Romanovskaya, Gürcistan’dan Kanudosi Caz grubu, sergilerde İran’dan ve Kuzey Kıbrıs’tan fotoğraf sanatçılarının sergisi, sinemada Afganistan’lı yönetmen Abbas Mohammadi’nin “Sessiz Göz Yaşları” film gösterimi gibi bir çok etkinlik yer almaktadır. Yerelde sanatçılarımızın imza günleri, Beyaz Saçlılar konseri, yakın bir tarihte kaybettiğimiz Gazeteci-Yazar Ahmet Şefik Mollamehmetoğlu için Anma programı olarak tasarlanan panelimiz, Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneğimizin ve Karadeniz Plastik Sanatlar Derneğimizin fotoğraf ve resim sergileri, ebru ve el sanatları stantları açılacaktır.


 

 

Trabzon Sanatevi; Uluslararası düzeye taşıdığı sanat günleriyle Trabzon’a yeni bir soluk getirirken, kentin uluslararası düzeyde tanıtımına, kent insanının farklı kültür ve sanat insanlarıyla buluşmasına katkı sağlamaktadır. Dünden bu güne yapılan sanat günleriyle, gerçekleştirilen etkinliklerle kentin tarihinde iz bırakması, kentin tanıtımına, kent insanının farklı kültürlerle ve sanat disiplinleriyle buluşması hedeflemektedir. Ünlü ve önemli sanatçıların katılım sağlayacağı, 17-20 Ekim 2019 tarihleri arasında halka açık ve ücretsiz yapılacak etkinliklerimize değerli sanatseverlerimizi bekliyoruz.  

 

Etiketler:
Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta