TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
Ocak 2015
YOL GEÇEN HANI RESİM SERGİSİ...

 

 

Trabzon Sanatevi üyesi derneklerimizden olan Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği Başkanı ressam Mümin CANDAŞ ve aynı zamanda Mizah Sanatı Derneği üyesi olan ressam Orhan ZAFER birlikte resim sergisi açıyorlar. 09 Ocak 2015 tarihinde İstanbul ortaköy Art For The Soul Sanat Galerisinde açılacak sergi 15 Şubat 2015 tarihine kadar açık kalacak.

 

 

TRABZON ŞEHİR TİYATROSU PERDELERİNİ AÇTI...

 

 

Trabzon Sanatevi üyesi derneklerimizden Trabzon Şehir Tiyatrosu 2014-2015 Sezonunda “Fernando Krapp Bana Mektup Yazmış “ adlı oyunuyla 06 Ocak 2015 Salı günü ilk gösterimi ile yeni sezona perdelerini açtı. Malatya’dan Ankara’ya, İstanbul’dan Gaziantep'e, Bursa’dan Trabzon'a tiyatroya aşık, sanata ve sahneye sevdalı koca yürekli insanların geceli gündüzlü çalışmasıyla tek solukta izlenecek bir eseri tiyatro severlerin beğenisine sundular.

 

 

 

 

 

 

Tankred DORST’un yazdığı, Zeynep AVCI’nın çevirdiği, İbrahim GÜRSOY’un yönettiği, Adnan Akyüz, Simge Emeç, Aylin Şenlik, Zeki Kamber, Çağatay Sorguç, Enes Boz, Ahmet Parmak, Hakan Akgöz’ün oynadığı “Fernando Krapp Bana Mektup Yazmış” isimli oyunla Hüseyin Kazaz Kültür Merkezinde seyircisiyle buluşan Trabzon Şehir Tiyatrosu, sezonun ilk oyununda tiyatro severlerden beğeni toplamayı başardı.


 

 

 

 

 

Yaşama ve insanların yaşamlarına kristal kürenin ardından bakan bir oyun bu. Konu ilk başta çok sıradan görünse de evrensel bir olaya dayanıyor. Zengin bir erkek maddi sıkıntı çeken bir adamın kızını satın alıyor. Genç ve güzel Julia iki adam arasında bocalıyor. Bir yandan babası, öte yandan hiç tanımadığı Fernando Krapp... Ve bunların yanında bir de hayalleri... Bu hayallerinde yakın gibi görünen, soylu, ağzı laf yapan kibar bir adam çıkıyor karşısına. Üstelik bu adam bir kont. Yoksa şimdi şu bildik üçgenle mi karşı karşıyayız? Kadın, kocası ve sevgilisi... Hayır, öyle olmadığını oyun ilerledikçe anlıyoruz.

 

 

 

TLYD'DEN SEZONUN İLK KONSERİ....

 

 

Trabzon Sanatevi Üyesi derneklerden olan Trabzon Liselerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği Türk Halk Müziği Korosu sezonun ilk konserini 18 OCAK 2015 tarihinde saat 19.30'daKaradeniz Teknik Üniversitesi Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezinde verecek.

Şef Doç.Dr. Özlem Doğuş Varlı ve Yardımcı Şef Çağla Araz'ın repertuarını hazırladığı "Dost Meclisinden Türküler" konserine tüm halkımız davetlidir.
GUGULUMDAKİLER TİYATROSU SEZONA NEFİS BİR KOMEDİ OYUNU İLE GELİYOR...

 

 

Trabzon Sanatevi üyesi derneklerimizden olan Mizah Sanatı Derneği'nin Gugulumdakiler Tiyatrosu 2015 sanat sezonunu "Biz Bunu Çok Düşündük" isimli iki perdelik komedi oyunu ile açıyor. İlk oyunu 26 Ocak 2015 tarihinde saat 20.00'da Trabzon Devlet Tiyatrosu Halük Ongan Sahnesinde oynayacak... Şubat ayından itibaren başlayacak oyun programları için şimdiden yerlerinizi ayırınız...GAZETECİ ŞÜKRAN SONER'DEN ZİYARET...

 

 

Gazeteci Uğur Mumcu için düzenlenen programa katılan Cumhuriyet Gazetesi yazarı Şükran Soner, program sonrası sanatevinde bizlerle birlikte oldu. Yoğun programı arasında kısa da olsa sanatevine zaman ayırdı. Çay tadında tatlı sohbetini dinleme şansı bulduk.

Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta