TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
Aralık 2015 Ortahisar Belediye Başkanımızın ziyareti...
ORTAHİASAR BELEDİYE BAŞKANIMIZIN ZİYARETİ...

 

 

Ortahiasar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin GENÇ, Trabzon Sanatevi'ni ziyaret etti. Ziyarette başkan Adnan TAÇ, yürütme kurulu üyeleri Kenan ATALAY, Mehmet KUVVET, Hasan Fehmi HIZAL, Fethi YILMAZ, Esma Ala TÜRKMEN, Mümin CANDAŞ bulunurken, Üçgen Film Yapım şirketi Prodüksiyon direktörü Emin ALBAYRAK, oyuncu İsrafil KÖSE, belediye basın sorumlusu Yusuf KESKİN ve sanatçılar katıldı. Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin GENÇ, özde sanatevi ile ilgili, genelde kentteki sanat hareketliliği ve karşılaşılan sorunları ve önerileri dinleti. Ortahisar Belediyesi olarak sanatevine önemli desteklerin verileceğini, bunları 2016 yılından itibaren hayata geçireceklerini söyledi.


 
Trabzon Sanatevi yürütme kurulunu oluşturan üye derneklerin başkanları da kendi sanat alanlarında görüşlerini belirttiler. Sanatevi Başkanı Adnan TAÇ, genel başlıklar halinde toparladığı sorunları ve önerileri başkan ile paylaştı. Bilinenin aksine, bir belediye başkanı olarak farkındalık yaratacağına inandığımız Başkan Av. Ahmet Metin GENÇ'in samimiyeti ve anlatılan konuları dinlemekten öte artı öneriler getirerek Trabzon Sanatevini önemsemesi yürütme kurulu üyelerinde olumlu izlenimler bıraktı. Başkan Adna TAÇ, üye dernekler ve yürütme kurulu adına Trabzon Sanatevi olarak mevcut sanat disiplinleriyle Ortahisar Belediyesinin tüm kültürel ve sanatsal etkinliklerine destek olacaklarının sözünü verdi.Toplantı sonunda; Trabzon Sanatevi tarafından organize edilen ve 03-10 Ekim 2015 tarihleri arasında yapılan 7. Uluslararası Sanat Günleri'ne verdiği destekden ötürü, kapanış törenine katılamayarak alamadığı sanat günleri heykelciği kendisine takdim edildi.


Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta