TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
TEMMUZ 2016 | KEMENÇE YAPIM KURSU BAŞLIYOR...
KEMENÇE YAPIM KURSU 22 AĞUSTOS 2016 TARİHİNDE BAŞLIYOR...

 

 

Trabzon Sanatevi'nin ev sahipliğinde, Anadolu Sigorta'nın desteklediği ve sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde yürütmekte olduğu "Bir Usta Bin Usta" projesine Kültür ve Turizm Bakanlığı teknik destek vermektedir. Milli Eğitim Bakanlığı Halk Eğitim modüler sistemi kapsamında Trabzon Halk Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda yapılacak "Kemençe Yapım Eğitimi" 22 Ağustos 2016 tarihinde başlıyor.


 Yerelde Trabzon Kültür ve Turizm Müzürlüğü, Trabzon Halk Eğitim Müdürlüğü, Trabzon Sanatevi koordinasyonuyla 22 Ağustos 2016 tarihinde başlayacak "Kemençe Yapımı" eğitimi için başvurular 16 Ağustos 2016 tarihinde sona erecektir. Eğitime katılmak isteyenler katılım formlarını Trabzon Sanatevi'nden ve Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğünden temin edebileceklerdir.

 

 Resmi tatil günleri hariç yıl sonuna kadar sürecek olan "Kemençe Yapım Eğitimi" 15 kişi ile sınırlı tutulacaktır. Eğitim, düzenlenecek sergi ve sertifika töreni ile sona erecektir. Eğitimi, pratik uygulamada kemençe yapım ustası Muharrem Aktaş, teorik uygulamada Trabzon Halk Eğitim Müdürlüğü eğitmenleri verecektir.Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta