TRABZON SANATEVİ - Anasayfa


 

GENÇLİK ORKESTRAMIZI KURUYORUZ
KAYIT İÇİN GEÇ KALMAYIN
 

Trabzon Sanatevi, sanatın farklı alanlarında verdiği eğitimlerin yanı sıra, kurduğu Trabzon Sanatevi Tiyatrosu ve Trabzon Sanatevi Çocuk Korosuyla önemli adımlar atmıştır. Bu adımlara bir yenisini daha ekliyor ve müzik öğretmeni Sevil Hindistan'ın eğitmenliğinde Trabzon Sanatevi Gençlik Orkestramızı kuruyoruz.
Trabzon Sanatevi'nin ve sanatın değerli dostları. Orkestramıza dahil olmaları için ailenizde yada çevrenizdeki gençleri yönlendirebilir, orkestramıza katılmalarını güvenle önerebilirsiniz. Orkestramıza katılmak isteyen gençlerimiz için son kayıt tarihi 30 EYLÜL 2023 olup, müracaatlarınızı kimlik belgeniz ve bir adet fotoğrafınızla birlikte doğrudan Trabzon Sanatevi'ne yapmanız gerekmektedir. Bilgi için (0462) 600 64 44 ve (0530) 609 44 64 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

 

ŞARTLARIMIZ
1. 09-17 yaş arasında olmak.
2. Bir enstrümanla eser çalabilecek düzeyde olmak
3. Enstrümanıyla en az bir yıl ders almış olmak.
4. Nota ve temel müzik bilgisine sahip olmak
5. Keman, viyola, viyolonsel, yanfilüt, klarnet, gitar enstrümanlarından en az birini çalabilmek.
6. Trabzon'da ikamet etmek.*********


 

SANAT EĞİTİMLERİMİZE KATILABİLİRSİNİZ

 

Trabzon Sanatevi eğitimcileri tarafından verilmekte olan "Yaratıcı Drama ve Tiyatro Eğitimi", "Hobi Amaçlı ve Yetenek Sınavlarına Hazırlık Resim Eğitimi", "Piyano Eğitimi", "Gitar Eğitimi", "Keman Eğitimi" için yeni eğitim sezonuna yönelik olarak kayıtlar alınmaktadır. Yaratıcı Drama ve Tiyatro Eğitimi devam etmektedir. Piyano, resim, gitar ve keman eğitimlerimiz Eylül 2023 ayında yeniden başlayacaktır.

  
Eğitimleri; piyano eğitmenimiz Müzik Öğretmeni Kübra Sarımehmet, Tiyatro eğitmenimiz yönetmen İbrahim Gürsoy, Gitar eğitmenimiz müzik öğretmeni Sevil Hindistan, Resim eğitmenimiz resim öğretmeni Gülşah Küçükakyüz Yılmaz vermektedir. Eğitim programlarımızla tanışmanızı istiyoruz.  Irtibat için (0462) 600 64 44 ve (0530) 609 44 64 numaralı telefonlardan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. 

************

 


13. ULUSLARARASI SANAT GÜNLERİNİ YAPTIK


Trabzon Sanatevi, tarafından organize edilen 13. Uluslararası Sanat Günleri 01 Haziran 2023 tarihinde saat 13.30’da sanatevi bahçesinde Trabzon Büyükşehir Bandosu'nun karşılama konseriyle başladı. Sanat günlerine davet edilen ve ilgi gösteren sanatseverler ve sanatçılar, sanatevinin bahçesini doldurdu. Bu yılki açılış tarihinin cumhurbaşkanlığı ve millet vekili seçimlerine rastlaması nedeniyle kentin üst düzey siyasi ve bürokrasi kadrosunun Ankara'da bulunması nedeniyle açılışta olamadılar.

Açılışta Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Bölge Adliye Mahkemesi 2.Ceza Dairesi Başkanı Fatih Aksoy, İyi Parti Trabzon eski milletvekili Hüseyin Örs, Kültür ve Turizm İl Müdürü Tamer Erdoğan, Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Feyhan Kurnaz, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kültür Dairesi Başkanı Zekeriya Erdem İskenderoğlu, Ortahisar Belediyesi Kültür Müdürü Sadettin Önsel, Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Füsun Terzioğlu, Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Gela Japaridze, Rusya Başkonsolos yardımcısı konsolos Rustem Khazieva, Trabzon Belediyesi eski başkanı Hasan Melek, bürokratlar, sanatçılar ve sanatseverler katıldı.


Açılış konuşmalarında Trabzon Sanatevi Başkanı Adnan Taç; Sanat günlerinin içeriğiyle ilgili özet bilgi vererek, Trabzon'da acil yapılması gereken ve büyük ihtiyaç olan kültür merkezi kompleksinde söz etti. Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç; "Sanatın ve sanatçının desteklenmesinde eksiklerinin bulunduğunu, bunun bilincinde olduklarını, kültür merkezi kompleksinin yapılmasıyla ilgili önemli adımların atıldığını ve bunun merkezi bütçeyle çözülebilecek bir konu olduğundan söyledi.

Açılış ve sonrasındaki süreçte aksaksız işleyen salon programları, bahçedeki el sanatları standları ve sergiler, karikatür, fotoğraf ve şiir sergileri, salon ve bahçede gerçekleşen imza günleri büyük ilgi gördü. Trabzon insanı, yerelden, yurt içinde ve yurt dışından farklı sanat disiplinlerinden katılım sağlayan sanat insanlarıyla 01-04 Haziran 2023 tarihleri arasında güzel sohbet ortamları buldu. 


 

Yerelden, ulusal ve Uluslararası boyuttan olmak üzere, sahne sanatları, görsel sanatlar, yazım sanatı ve el sanatları alanlarında önemli isimlerin katılım sağlamasına özen gösterilmiş bu nedenle sanat günlerinin çizgisi her geçen yıl daha da yukarılara çıkmıştır. Bu yıl sinema ve televizyon dünyasının önemli isimlerinden oyuncu Ertan Saban ve oyuncu Hüseyin Köroğlu, televizyonlara çektiği önemli dizilerden bildiğimiz NTC Medya’nın sahibi yapımcı Mehmet Yiğit Alp, Edebiyat dünyasından Yazar Sibel K. Türker, Yazar Irmak Zileli, Şair-Yazar Altay Öktem, Halk Bilimci Çağla Yılmaz gibi isimler sanat günlerinde sevenleriyle birlikte oldular.

Sanatın tüm disiplinlerini kapsayan ve geleneksel hale getirilen uluslararası sanat günlerinin ekonomik şartların daha da artan zorlukları altında gerçekleştirilmiş olması daha da önem kazanmaktadır. Yürüdüğümüz bu yolda bizlere destek olan, katkı sağlayan kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyoruz. 

Etkinlikler, ağırlıklı olarak Trabzon Sanatevi Salon Garaj'da ve bahçesinde, 03 Haziran 2023 tarihindeki Gürcistan Kanudosi Caz Grubu konseri ve 04 Haziran 2023 tarihindeki solistler geçidi kapanış konseri Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi salonunda gerçekleştirildi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da bahçede; el sanatları sergilerinin, standlarının, karikatür, fotoğraf, şiir sergilerinin, imza günlerinin ve salon programlarının yapıldığı etkinlikler büyük ilgi gördü.  

 

 

 

06 Haziran 2023, 10.15

Adres
: Yavuz Selim Bulvarı Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:16 Ortahisar /TRABZON
Telefon
: +90 (0462) 600 64 44
GSM
: +90 (0530) 609 44 64
E-Posta