TRABZON SANATEVİ - Hakkımızda
HAKKIMIZDA

TRABZON SANATEVİ

 
Trabzon Sanatevi, Trabzon’da etkin faaliyet gösteren sanat derneklerinin oluşturduğu birlikteliktir. Mülkü Trabzon Özel İdaresine ait olan mekan, Trabzon İl Genel Meclisi kararıyla Trabzon’da faaliyet gösteren kültür ve sanat derneklerinin kullanımına verilmiştir.
 
2007 Yılında Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği, Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği, Trabzon Şehir Tiyatrosu Derneği, Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği, Trabzon Müzik ve Halkoyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği, Karadeniz Yazarlar Birliği Derneği, Trabzon Liselerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi’nin bir araya gelmesiyle kurulmuştur.
 
Trabzon’un en etkin sanat kuruluşu olan Trabzon Sanatevi, üye derneklerinin kararıyla, idari işlerin yürütülmesi ve kurumsal ilişkilere resmiyet kazandırılması amacıyla 2009 yılında Trabzon Sanatevi Derneği’ni kurmuştur.
 
2011 yılı içerisinde amacı ve faaliyet alanı aynı kalma koşuluyla Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği temsilcilik olması nedeniyle yerini yeni kurulan Mizah Sanatı Derneği’ne devretmiştir. 
 
Trabzon Sanatevi’nin faaliyetlerini, sanatevine üye on dernek başkanından ve Sanatevi Derneği Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan Yürütme kurulu belirlemektedir. Trabzon Sanatevi’ne üye dernekler, bağımsız ya da ortaklaşa yapabilecekleri çok katılımlı ve uzun soluklu etkinlikler ile sanat bağlamındaki her türlü sorunlar üzerine çözümler üretmek, eğitim, atölye çalışmaları yapmak ve sanat sevgisini yaygınlaştırıp kalitesinin yükselmesini sağlamak üzere bir araya gelmiştir.
TRABZON SANATEVİ ÜYE DERNEKLERİ 
 
 
 
  
 

  
 
 
 
 

 

 

Adres
: Yavuz Selim Bulvarı Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:16 Ortahisar /TRABZON
Telefon
: +90 (0462) 600 64 44
GSM
: +90 (0530) 609 44 64
E-Posta