TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
Nisan 2012
ÖZEL ATA KOLEJİ FOTOĞRAF ATÖLYESİ SERGİSİ

Fotoğraf Sanatına gönül vermiş genç yetenekler umut veriyor. Ressam Veysel Acar'ın eğitmenliğinde çalışmalarını sürdüren Özel Ata Koleji Fotoğraf Atöye Grubu öğrencilerinin fotoğraf sergisi Trabzon Sanatevi bahçesinde açıldı. Nefis bir müzik dinletisi eşliğinde kentin saklı doğal bahçesinde güzel bir günde, güzel bir sergi gerçekleştirdiler. Öğretmenlerin, öğrencilerin ve öğrenci velilerinin yoğun ilgi gösterdiği fotoğraf sergisi 06 Nisan 2012 tarihinde açıldı. Sergi 14 Nisan 2012 tarihine kadar açık kalacak.

TÜRK HALK MÜZİĞİ KONSERİ COŞKULU GEÇTİ

Trabzon Sanatevi üyesi, Trabzon Müzik ve Halkoyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği'nin Türk Halk Müziği koro şefi Yavuz Nas ve solist Kerime Çelik'in birlikte sundukları konser izleyenlere güzel bir gece yaşattı. 14 Nisan 2012 saat 19.00'da verilen konserde yılların usta sanatçılarının Anadolunun değişik yörelerinden derledikleri repertuarları sanatseverlerin büyük beğenisini kazandı.

POLAT ÇAĞLAYAN FOTOĞRAF SERGİSİ

Eğitim-Sen Trabzon Şubesinin organize ettiği, fotoğraf Sanatçısı Polat Çağlayan'a ait sergi 15 Nisan tarihinde açılan sergi hayatını kaybeden öğretmen Mustafa Kurt'a ithaf edildi.ÇAĞDAŞ YAZARLAR VE SANATÇILAR DERNEĞİ ŞİİR DİNLETİSİ

Trabzon Sanatevi üyesi derneklerden Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği 22 Nisan 2012 tarihinde saat 19.00'da bir şiir dinletisi gerçekleştirdi. Şiir dinletisine Mehmet Kuvvet, Zekeriya Saka, Neriman Çalap, Ömer Turan, Samet Yeşilaraz, Oğuzhan Soykan ve ney ile Furkan Kımçak katıldı...


PORTEKİZLİ YAZAR JOSE SARAMAGO SERGİSİ AÇILDI

Trabzon AB Bilgi Merkezi, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Portekiz Ankara Büyükelçiliği ile birlikte organize edilen Portekiz'in nobel ödüllü yazarı Jose Saramago biyografik sergisi Trabzon Sanatevi Salon garaj'da açıldı. 26 Nisan 2012 tarihinde açılan sergi 30 Nisan 2012 tarihine kadar açık kalacak.

Etiketler: yazar,jose,saramago
SABAHATTİN EYÜBOĞLU KİTAP VE KÜLTÜR ŞÖLENİ

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Trabzon Şubesi Sabahattin Eyüboğlu anısına düzenlediği kitap ve kültür şöleni 28 Nisan 2012 tarihinde başladı. Edebiyat dünyasından birçok sanatçının katıldığı ve kitap reyonlarının açıldığı şölen Trabzon Sanatevi bahçesinde büyük ilgi görüyor. Kitap ve kültür şöleni 30 Nisan tarihi (dahil) devam edecek. Etkinlikler halka açık ve ücretsiz olup tüm sanatseverler davetlidir.


Adres
: Yavuz Selim Bulvarı Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:16 Ortahisar /TRABZON
Telefon
: +90 (0462) 600 64 44
GSM
: +90 (0530) 609 44 64
E-Posta