TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
Ocak 2013
BALKAN SAVAŞLARININ 100.YILI ETKİNLİĞİ YAPILDI
Trabzon Sanatevi üyesi derneklerimizden Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi, Balkan Savaşlarının 100. Yıldönümü münasebetiyle 19 Ocak 2013 tarihinde saat 14.00'da "Balkan Savaşları ve Balkan Savaşlarında Trabzon Gönüllü 87. Alayı" konulu etkinlik düzenledi.
Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız, araştırmacıların, yazarların, sanatçıların ve halkın katılımıyla gerçekleşen etkinlik Şube Başkanı Haydar Çoruhlu'nun açılış konuşmasının ardından Araştırmacı-Yazar Hüseyin Albayrak'ın söyleşi ve sunumu yapıldı.
YAZAR CUMHUR ODABAŞIOĞLU ANILDI.
Trabzon tarihi ve basın hayatı üzerine yayınlanmış kitapları bulunan, Karadeniz Yazarlar Birliği Derneği kurucularından bir kültür insanı Cumhur Odabaşıoğlu oğlu, kızı, gelini ve kültür insanlarının katılım sağladığı bir etkinlikle Trabzon Sanatevinde anıldı.
Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız, Dernek Başkanı Esma Ala Türkmen, kültür ve sanat insanları, dostlarının katılımıyla sohbet havası içerisinde Cumhur Odabaşıoğlu ile ilgili anılar, kente katkıları anlatıldı.
VALİ DR. RECEP KIZILCIK SANATEVİNDE
Valimiz Dr. Recep Kızılcık, yoğun gündeminden fırsat buldukça Trabzon Sanatevinde yapılan etkinliklere katılmakta, zaman zaman da dinlenme ve sohbet amaçlı ziyaretlerde bulunmaktadır. 19 Ocak Cumartesi günü gerçekleştirdiği bir açılış sonrasında sanatevine gelerek çayımızı içen ve bizlerle sohbeti paylaşan valimize teşekkür ediyoruz.

ABDULLAH AKAT SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ
KTÜ Devlet Konservatuarı Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Abdullah Akat'ın 2004 yılından itibaren üzerinde çalıştığı "Doğu Karadeniz Bölgesi'nde Çepniler ve Müzik" adlı çalışması geçtiğimiz günlerde Serander Yayınevi tarafından basıldı. 25 Ocak 2013 tarihinde Trabzon Sanatevi Salon Garaj'da yapılan etkinlikte kitap üzerine yapılan söyleşide yöremizin geleneksel kültüründen ve yöre sanatçılarının kemençe çalma tarzlarından örnekler sunuldu. Program içerisinde kemence ve ritm eşliğinde Abdullah Akat yine yöre müziğimizden birkaç yapıtı seslendirdi. Söyleşi sonunda izleyenlerin sorularını cevaplandıran Abdullah Akat, program sonrası kitaplarını imzaladı.
Etiketler: abdullah akat
Adres
: Yavuz Selim Bulvarı Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:16 Ortahisar /TRABZON
Telefon
: +90 (0462) 600 64 44
GSM
: +90 (0530) 609 44 64
E-Posta