TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
Eylül 2013
YENİ ATANAN VALİMİZİ ZİYARET ETTİK...

Trabzon'a atanmasının hemen sonrasında yürüme mesafesinde olan tarihi, kültürel ve sanatsal işlevi olan yerleri valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Salih Özkan ile gezen Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, ayağının tozuyla Trabzon Sanatevini de gezdi, bahçesinde çay içerek bir süre dinlendi ve Sanatevi Derneği Başkanı Adnan Taç'dan bilgi aldı.

Bir sonraki ziyaret ise Trabzon Sanatevi gerçekleştirdi. Trabzon Sanatevi Başkanı Adnan Taç ve Yürütme Kurulu üyeleri, Trabzon’a yeni atanan vali Abdil Celil Öz’ü ziyaret ettiler. Trabzon’un önde gelen dinamiklerinden olan ve kültür-sanat alanında faaliyet gösteren derneklerin bir arada bulunduğu Trabzon Sanatevi Yürütme Kurulu üyeleri Trabzon valisi Abdil Celil Öz’ü ziyaret ettiler.


Trabzon Sanatevi yürütme kurulu üyelerinin nezaket ziyaretinde bulunduğu Trabzon’un yeni valisi Abdil Celil Öz ile yapılan görüşmede Trabzon’un kültür-sanat alanındaki dinamizmi konuşuldu, sanatevi‘ni tanıtan ve genel durumunu anlatan bir dosya sunuldu, yapılanması ve işleyişi ile ilgili bilgi aktarıldı.

Sanatçılarla samimi bir ortamda geçen görüşmede Vali Öz; Trabzon’un kültür ve sanat alanında zengin bir altyapıya sahip olduğunu, kültürel ve sanatsal mirasın, özellikle el sanatlarının korunarak günümüze kadar taşınabilmesinden mutluluk duyduğunu belirtti. Trabzon Sanatev’nin platform anlayışı ile farklı sanat dallarını temsil eden derneklerle bir arada olmayı başarmış olmasının güzel ve güçlü bir dayanışma örneği olduğunu söyledi.

2013-2014 SANAT SEZONU AÇILIYOR...

DEĞERLİ SANATSEVERLER;
SANATEVİ, 2013-2014 SANAT SEZONU EYLÜL 2013 AYI İTİBARIYLA AÇIYOR... ETKİNLİK HABERLERİNİ FACEBOOK SAYFAMIZDAN VE www.trabzonsanatevi.org SİTEMİZDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

BU NEDENLE TRABZON SANATEVİ YÜRÜTME KURULU İLK TOPLANTISI 10 EYLÜL 2013 TARİHİNDE SAAT 17.30'DA SANATEVİ'NDE YAPILACAKTIR.
HALKA AÇIK VE ÜCRETSİZ YAPILAN ETKİNLİKLERİMİZLE BAŞARILI BİR SANAT SEZONU GEÇİRMEK DİLEĞİYLE...

TİYATRO YÖNETMENİ M.DOĞAN YAĞCI SÖYLEŞİSİ....

Trabzon Devlet Tiyatrosunun 2013-2014 sanat sezonu için Civan Canova' nın yazdığı "SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI" adlı oyunun provaları için Trabzon’da bulunan yönetmen M. Doğan Yağcı, Mizah Sanatı Derneğinin organize ettiği “Niçin Tiyatro” başlıklı söyleşisini 18 Eylül 2013 tarihinde saat:18.00’da Trabzon Sanatevi Salon Garaj’da yapıldı.

Adres
: Yavuz Selim Bulvarı Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:16 Ortahisar /TRABZON
Telefon
: +90 (0462) 600 64 44
GSM
: +90 (0530) 609 44 64
E-Posta