TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
Şubat 2011
TRABZON SANATEVİ ANKARA FUARINDAYDI
Trabzon Sanatevi, bu yıl beşincisi düzenlenen ve 19-22 Şubat 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilen Ankara “Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri” Fuarına katıldı.
Trabzon Sanatevi’nin kendisine tahsis edilen standında Karadeniz Yazarlar Birliği Derneği adına İsmail Fandaklı ve Süleyman İskender’in arşivinden oluşan “Milli Mücadelede Trabzon Ordusu” konulu fotoğraf sergisini, Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği de Ziya Ramoğlu, Adnan Taç, Bülent Sümer, Hakan Sümer ve Tamer Küçük’ün 50x70 ebatlarında hazırlanmış olan karikatürlerinden oluşan karma karikatür sergisini açtı.
Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği ayrıca Muammer Kotbaş, Tamer Küçük, Bülent Sümer ve Adnan Taç’ın ortak ürünü olan ve 2000 yılının Trabzon’unu anlatan, kentin değişen yüzünü gözler önüne seren 100x50 cm. ebatlarında on adet panorama karikatürleri de ayrı bir reyonda sergilendi.
Sanatevi standında Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi adına Hüseyin Albayrak, Karadeniz Yazarlar Birliği adına Esma Ala Türkmen, Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği adına Mahmet Kuvvet, Neriman Calap, Ömer Turan imza günü, ayrıca Fuarın gerçekleştirildiği Atatürk Kültür Merkezi salonunda Neriman Calap, Mehmet Kuvvet, Ömer Turan ve Samet Yeşilaras “Trabzon’un Çağdaş Şiir Yüzleri” konulu şiir dinletisi yaptılar.
Trabzon Lislerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği Özdemir Hafızoğlu yönetiminde koro, solist ve saz ekibinden oluşan 50 kişilik ekibiyle Türk Sanat Müziği konseri verdi.
Sanatevi standının ziyaret edenler arasında Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Trabzon milletvekilleri, Trabzon valisi Dr. Recep Kızılcık, Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Belediyesi eski başkanı ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Volkan Canalioğlu, Gürsel Tekin, Trabzon eski valilerinden Yılmaz Ergun ve Adil Yazar da bulundu.
Adres
: Yavuz Selim Bulvarı Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:16 Ortahisar /TRABZON
Telefon
: +90 (0462) 600 64 44
GSM
: +90 (0530) 609 44 64
E-Posta