TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
Mayıs 2014
FETİH 1453 FİLMİNİN BAŞROL OYUNCUSU DEVRİM EVİN SANATEVİNDE...

 

 

Sinema ve Tiyatro sanatçısı Devrim Evin, Trabzon Devlet Tiyatrosunun düzenlediği 15. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali kapsamında Trabzon'da. Fetih 1453 filminin başrol oyunculuğunu yapan Devrim Evin, Tiyatro Festivali kapsamında 06 Mayıs 2014 tarihinde saat: 14.00'da Trabzon Sanatevi'nde düzenlenecek olan "Sinema ve Tiyatro Üzerine Diyaloglar" başlıklı bir söyleşi yapacak. Söyleşiye tüm sanatseverler davetlidir.

 

 

MADENCİLERİMİZE AĞLIYORUZ...

 

 

Soma Kömür Madeninde 13 Mayıs 2014 tarihinde meydana gelen kazada hayatını kaybeden madencilerimize Allahtan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralı olarak kurtulanlara açil şifa diliyoruz.

 

 

 

ŞAİR BETÜL TARIMAN VE KARADENİZ EDEBİYAT BULUŞMALARI-8Ada Dergisinin Çağdaş Yazarlar Sanatçılar Derneği ve Trabzon Sanatevi’nin birlikte organize ettiği Karadeniz Edebiyat Buluşmaları-8.si 19 Mayıs 2014 günü 18:00'de Trabzon Sanatevinde gerçekleştirilecek. Şair Betül Tarıman’ın konuk edileceği söyleşinin moderatörlüğünü Serkan Türk yapacak.

 

 

 


Daha önce ‘Ay Soloları’, ‘Üzgündü Kırlar’, ‘Kardan Harfler’, ‘Güle Gece Yorumları’, ‘Yol İnsanları’, ‘Kar Merdiveni’, ‘Ağır Tören’ gibi kitapları yayımlanan ve başta Behçet Necatigil Şiir Ödülü olmak üzere pek çok ödülünde sahibi olan Betül Tarıman, rüya, aşk ve kadın metaforlarından yola çıkarak yazdığı ‘Hadde: Melvin’e Giden Yol’ kitabını ve şiir serüvenini konuşuyoruz.

ŞAİR BETÜL TARIMAN İLE SÖYLEŞTİK...

 

 

Ada Dergisinin Çağdaş Yazarlar Sanatçılar Derneği ve Trabzon Sanatevi’nin birlikte organize ettiği Karadeniz Edebiyat Buluşmaları-8.si 19 Mayıs 2014 günü 18:00'de Trabzon Sanatevinde gerçekleştirildi. Şair Betül Tarıman’ın konuk edildiği söyleşinin moderatörlüğünü Serkan Türk yaptı. Etkinlikte yazdığı kitaplar üzerine söyleşi yapıldı, etkinliğe katılan şairler tarafından şiirlerinden seçkiler sunuldu.

 

 

Adres
: Yavuz Selim Bulvarı Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:16 Ortahisar /TRABZON
Telefon
: +90 (0462) 600 64 44
GSM
: +90 (0530) 609 44 64
E-Posta