TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
Haziran 2011
3. SANAT GÜNLERİNİN AÇILIŞI YAPILDI
Trabzon Sanatevi’nin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl üçüncüsü yapılan sanat günlerinin açılışı yağmura rağmen Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak ve sanatseverlerin yoğun katılımıyla yapıldı.
Trabzon Sanatevi’nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği sanat günlerinin açılışı 01 Haziran tarihinde Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Belediye Başkan Yardımcıları Osman Gökhan Bali, Hüseyin Turhan, Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız, Dernekler Müdürü Salih Seyyar, Emniyet Müdürü Ferudun Boz, Sosyal Hizmetler Müdürü Selim Çelenk, AKP İl Başkanı Adnan Günnar sanatçılar ve sanatseverlerin katılımıyla yapıldı.

Sanat günlerinin açılışı, Trabzon Müzik ve Halkoyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği folklor ekibinin horon karşılamasıyla başladı. Ardından Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneğinin fotoğraf, Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliğinin karikatür ve Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesinin şiirlerden oluşan sergilerinin açılışı yapıldı. Yoğun yağmur nedeniyle bahçede yapılan programlar kısa tutularak salondaki etkinlik programına geçildi.
Salon programında, resim sergilerinin açılışları yapıldı. 3. Sanat Günlerine ilişkin yapılan konuşmalarda, Sanatevi yönetimi adına Trabzon Şehir Tiyatrosu Derneği Başkanı Adnan Akyüz, Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız, Trabzon Belediyesi adına Başkan Yardımcısı Osman Gökhan Bali ve Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından Trabzon’da faaliyetlerine yeni başlayan Tan Sağtürk Bale ve Dans Eğitim Merkezi dansçılarının Latin danslarından örnekler sunduğu gösterisi yer aldı.

On gün sürecek olan sanat etkinliklerinde Fotoğraf, karikatür, resim ve şiir sergileri, konser, müzik ve şiir dinletileri, panel, söyleşi, imza günleri, tiyatro, kısa film, saydam gösterileri gibi 45 başlık altında birçok etkinlik gerçekleştirilecektir. 01-10 Haziran 2011 tarihleri arasında yapılacak tüm Etkinlikler sanatevi mekanında gerçekleşecek, halkımıza açık ve ücretsiz olacaktır.
Adres
: Yavuz Selim Bulvarı Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:16 Ortahisar /TRABZON
Telefon
: +90 (0462) 600 64 44
GSM
: +90 (0530) 609 44 64
E-Posta