TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
KASIM 2015
SANATEVİNDE MOZAİK SERGİSİ...

 

 

Trabzon Sanatevi, yaptığı sanatsal etkinliklerle artık sınırlar ötesine ulaşıyor. Rus mozaik sanatçısı Liliya GORBATSEVİCH ile Gazi Antep'li Mozaik Sanatçısı Ökkeş TEKİN'in eserlerinden oluşan ortak sergi 13 Kasım 2015 tarihinde saat:18.00'da sanatevi Salon Garaj'da açılacak. Tüm sanatseverleri açılışa ve sergiyi gezmeye davet ediyoruz. Sergi 22 Kasım 2015 tarihine kada açık kalacak.
BATUM BAŞKONSOLOSU SANATEVİ'Nİ ZİYARET ETTİ...

 

Bir çok temaslarda bulunmak üzere Trabzon'a gelen Batum Başkonsolosu sayın Yasin Temizkan ve eşleri Trabzon Sanatevi'ni de ziyaret ederek başkan Adnan Taç ile görüştü. Trabzon Kültür ve Turizm Müdür yardımcısı Feyhan Kurnaz, sanatevi yürütme kurulu üyesi Hasan Fehmi Hızal, Mizah Sanatı Derneği Başkan yardımcısı Tamer Küçük'ün de bulunduğu görüşmede Trabzon ve Batum arasında sanatsal işbirliği yapılması konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Bu yıl Aralık ayında başlayacak ziyaretler 2016 yılında sanatsal adımların atılmasının kapısını aralayacaktır. Sayın başkonsolosa sanatevi ve bileşenlerinden oluşan dernekler olarak her türlü desteği vereceğimizi bildirdik.ALMANYA DORTMUND TRABZON GÜNLERİNE HAZIRLIK...

 

 

Geleneksel hale getirilen ve her yıl Ankara'da düzenlenen "Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri Fuarı" nın 10. su Almanya'nın Dortmund kentine taşınıyor.

 

 

 

 


24-28 Şubat 2016 tarihlerinde Almanya'nın Dortmund kentinde gerçekleştirilecek olan "Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri-10" fuarı hazırlıklarına başlandı. Bu hazırlıklar kapsamında Ankara Trabzonlular Vakfı Başkanı Bilgin Aygül ve yönetim kurulu üyeleri, Trabzon Sanatevi tarafından verilen sabah kahvaltısında sanatevi yönetim ve yürütme kurulu üyeleri ile buluştular.

 

 

 

 


Dortmund'da yapalacak olan Trabzon günlerinde, Trabzon Sanatevi'nin kültür ve sanat alanında verebileceği desteğin ayrıntıları görüşüldü...Adres
: Yavuz Selim Bulvarı Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:16 Ortahisar /TRABZON
Telefon
: +90 (0462) 600 64 44
GSM
: +90 (0530) 609 44 64
E-Posta