TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
Eylül 2011
SANATEVİ’NDE SEZON “SELAM TRABZON” RESİM VE EBRU SERGİSİYLE AÇILDI
Trabzon’un eski ailelerinden birinin fertleri olan Prof. Dr. Osman Murathanoğlu ve Bedriye Murathanoğlu kardeşlerin resim ve ebru sergisi 05 Eylül 2011 tarihinde saat 17.30’da Trabzon Sanatevi Salonunda açıldı. Serginin açılışını Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız yaptı. Sergi açılışına sanatevi yönetim kurulu üyeleri, sanatçılar ve sanatseverler katıldı.
Yaşamlarını Trabzon’dan uzaklarda sürdüren Murathanoğlu kardeşler, yıllar sonra Trabzon’da sergi açmanın heyecanını yaşıyorlar. Eylül ayının ilk etkinliği olan bu sergi, aynı zamanda sanatçılar ve sanatseverlerle buluşmanın gerçekleştiği, Trabzon Sanatevi’nde sezonun ilk sergisi olma özelliğini de taşımaktadır.
Prof. Dr. Osman Murathanoğlu’nun resimleri, Bedriye Murathanoğlu’nun ebru çalışmalarından oluşan sergi 10 Eylül tarihine kadar açık kalacak.
KIYI DERGİSİNİN 50. YILI
Trabzon'da yayın hayatına başlayan kıyı dergisi 50. yılını kutluyor. 2-3 Eylül tarihlerinde İki günlük bir etkinlik programı gerçekleştiren Kıyı Dergisi, bu etkinlikler kapsamında Trabzon Sanatevinde3 Eylül tarihinde Bedri Rahmi Eyüboğlu adına hazırlanmış olan "Gözleri Anadoluyu Gören Adam" belgeselinin sunumunu yaptı ve Kıyı dergilerinden oluşan bir kolleksiyonun sergisini açtı.
Etiketler: kıydergisi
Adres
: Yavuz Selim Bulvarı Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:16 Ortahisar /TRABZON
Telefon
: +90 (0462) 600 64 44
GSM
: +90 (0530) 609 44 64
E-Posta