TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
Kasım 2011
TRABZON KİTAPLARIYLA BULUŞTU...

Trabzon ile ilgili basılan kitapların tanıtımı 12 Kasım 2011 tarihinde Trabzon Sanatevi’nde yapıldı. Etkinliğe Trabzonlu iş adamları, spor camiası, kültür ve sanat insanları, STK başkanları, bürokratlar ve “Kitap Dostu” olarak da bilinen devlet eski bakanı, Trabzon Milletvekili Faruk Nafiz Özak da katıldı.

Son yıllarda Trabzon hakkında yazılan kitapların basımında önemli bir artış görülmesinde devlet eski bakanı, Trabzon Milletvekili Faruk Nafız Özak’ın da önemli destek ve katkıları oldu."ÇATIDA BULUŞUYORUZ" KASIM 2011 PROGRAMI

Trabzon Sanatevi'nin geleneksel hale getirdiği, halka açık ve ücretsiz olan bu etkinliklerine tüm sanatseverler davetlidir.

MAKET TUTKUNLARI SANATEVİNDE BULUŞTU

Trabzon ve yakın illerde maket yapımına ilgili olan ustalar maketleriyle birlikte geldikleri Trabzon Sanatevinde yüz yüze tanışma, dayanışma ve yaptıkları ürünler üzerinde fikir alış verişinde bulunma şansını yakaladılar. Bir hayli renkli geçen buluşmayı bundan sonraki süreçte de periyodik olarak yapmak istediklerini belirttiler.

SANATEVİNDE YAZARLARLA BULUŞMA VE KARİYER SOHBETLERİ

Trabzon Sanatevi, sanatevi’nin “Çatıda Buluşuyoruz” ekibi, eğitimci ve yaşam koçu Gülen Sakallıoğlu’nun koordine ettiği söyleşi, sunum ve imza günü etkinliği 25-26 Kasım tarihlerinde Trabzon Sanatevinde yapıldı. Etkinliğe yazarlar Yasemin Sungur, Pelin Yılmaz ve Güney Özkılınç katıldı.

Aynı zamanda kariyer danışmanı olan yazar Yasemin Sungur, orta öğretim son sınıf öğrencilerine yönelik “ülkemizde kariyer planlama süreci ve diğer ülkelerle karşılaştırılması” konulu bir konferans verdi. Devamında kariyer nedir, Türkiye’de ve farklı ülkelerdeki uygulamalar, kariyer yönetimi ve gelecek planı gibi konularda bilgi aktardı. Üç yazarın birlikte yer aldığı söyleşi programında kariyer planlama konusu konuşuldu.


Yazar Yasemin Sungur’un rehber öğretmenlere ve velilere yönelik yaptığı sohbet programlarında kariyer planlama süreci hakkında bilgilendirme yaptı. Etkinliğe katılan yazar Pelin Yılmaz katılımcılarla kısa öyküler, fotoğraf ve edebiyat ilişkisi üzerine, yazar Güney Özkılınç, Bursa’nın Nazım’ı konulu, Nazım Hikmet’in Bursa yıllarını anlatan fotoğraflardan oluşan bir sunum ve söyleşi gerçekleştirdi. Sanatseverlerin, öğretmen, veli ve öğrencilerin ilgi gösterdiği etkinlik sonunda üç yazar da sevenleri için kitaplarını imzaladılar.

Adres
: Yavuz Selim Bulvarı Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:16 Ortahisar /TRABZON
Telefon
: +90 (0462) 600 64 44
GSM
: +90 (0530) 609 44 64
E-Posta